TSE Kritere Uygunluk Belgesi (TSEK)
TSEK Belgesi nedirTürk Standardı bulunmayan konularda, firmaların söz konusu ürünlerinin ülkemizin şartları ve ilgili uluslararası veya diğer ülkelerin standartları esas alınarak Türk Standartları Enstitüsü tarafından kabul edilen teknik özelliklere uygunluğunu belirten belgedir.
Türk Standardlarının kapsamında olmayan tüm ürünlerde İlgili belgelendirme kriteri hazırlanarak TSEK belgelendirmesi yapılabilir.
 
 
TSEK Belgesinin Yararları
  • Maliyette düşüş- ticarette artış, Pazara ulaşmada kolaylık
  • Tüketici nezdinde güven, Güvenli ürünün garantisi
  • Kamu ve özel sektör ihalelerinde avantaj
 
TSEK Belgelendirmesi
Akdem Kalite Danışmanlık olarak,TSE belgelendirme çalışmalarınızda, ilgili ürün/hizmet TSE standart veya kriterlerinin tespit edilmesi, TSE belgelendirme başvurularının yapılması, standarda göre yapılacak çalışmaların özetlenmesi, altyapı uygunluk değerlendirmesi , Çalışanlarla ilgili dokümantasyon hazırlığı ve değerlendirmesi, eğitim ve sertifikalandırma çalışmalarının yapılması, ürün / hizmet sunumu için dokümantasyonların hazırlanması ve uygulamaya alınması, bulunması gereken alet ve teçhizat değerlendirme, TSE denetimi öncesi son hazırlıkların gözden geçirilmesi ile denetim organizasyonu ve denetimin tamamlanarak ilgili TSE belgesinin alınması safhalarına kadar siz değerli müşterilerimize hizmet veriyoruz.
 
TSE Belgesi Sorgulama
Tse ürün veya Hizmet Yeterlilik Belgenizin durumunu öğrenmek için aşağıdaki standart arama adresinden ilgili standart numarasınız yazarak, ekrana gelen menüden ilgili standartta belge durumu görülebilmketedir.
 
TSE belgeleri konusunda detaylı bilgi almak isterseniz firmamızı arayın yardımcı olabiliriz.
TSE Belgesi Yenileme
TSE ürün veya Hizmet yeterlilik belgesi her yıl hizmet yerinde ara kontrol yapılarak, kontrol sonrası yeni belge alınmalıdır.
 
TSE belgesi yenileme için ilgili standart kapsamında başvurular yapılarak, tse denetim hazırlıkları tamamlanmalıdır.
 
TSE ürün hizmet belgesi almak, tsek uygunluk belgesi almak, tse belgelendirme süreci, tse belge başvurusu hakkında bilgi için bizi arayabilirsiniz
TSE HYB belgesi nedir?
Hizmet Yeterlilik Belgesi Tüketiciye sunulan servis tamir, bakım vb. hizmetlerinin, hizmetlerin verildiği alanların, hizmeti veren personellerin konu ile ilgili kabul edilen ilgili Türk Standardına uygun olduğunu gösteren belgelendirme türüdür.
 
Tüketici kanunu kapsamında satılan ürün servis hizmeti gerektiriyorsa, servis hizmetleri tse hizmet yeterlilik belgesine sahip firmalar tarafından verilmelidir.
 
TSE Ürün belgesi tüketiciye sunulan ürünlerin,  gerek üretim altyapısı, gerek teknik özellikler veya kalite kontrol kriterleri kapsamında ilgili ürün için kabul edilen  Türk Standardına uygun üretildiğini gösteren belgelendirme türüdür.
 
Her Konuda bakım tamir veya servis hizmeti veren firmalar, Beyaz eşya servisleri, otomobil servisleri, bilgisayar, elektronik eşya servisleri, asansör bakım servisleri vb. Toplu Yemek firmaları, lokanta ve restoranlar,  temizlik hizmetleri, özel koruma ve güvenlik hizmetleri, kuru temizleme hizmeti, peyzaj, çamaşır yıkama hizmeti, ilaçlama haşere mücadele hizmetleri vb. veren kuruluşlar TSE Hizmet yeterlilik belgesi almalıdırlar.
 
Ürün ile ilgili kabul edilmiş TSE standardı yok ise, TSE tarafından veya başvuru firmalar tarafından oluşturalan ürün kalite kriteri kapsamında yapılacak imalat kontrol denetimi ve ürün testleri sonrasında uygun ise TSEK markası kulanım hakkı verilir.
 
Ürün veya hizmetinize TSE belgesi almak istiyorsanız, tse belgesi nasıl alınır, tse belgesi veren kuruluşlar ve tse belgesi maliyeti, tse danışmanlık konularında firmamızla iletişime geçebilirsiniz.
TSE, TSEK, TSE HYB Belgesi İçin Gerekli evraklar
TSE Başvurusu İçin Gerekli Belgeler
1- Başvuru sahibi kuruluşun yasal statüsünü gösteren resmi bir belge.
2- Başvuru sahibi kuruluşu temsil ve imzalma yetkili olan kişinin/kişilerin imza sirküleri
3- Marka tescil belgesi veya servis sözleşmesi
4- Çalışanların eğitim sertifika ve diplomaları
5- Topraklama muayene raporları
6-İlgili TSE standardına göre tüm çalışmaların tamamlanmış olması
 
Ürün ve hzimetinize TSE belgesi almak istiyorsanız, tse belgesi nasıl alınır, tse belgesi veren kuruluşlar ve tse belgesi maliyeti, tse danışmanlık konularında firmamızla iletişime geçebilirsiniz.
TSE Belgelendirmesi
Akdem Kalite Danışmanlık olarak, TSE belgelendirme çalışmalarınızda,
ilgili ürün/hizmet TSE standart veya kriterlerinin tespit edilmesi,
TSE belgelendirme başvurularının yapılması,
standarda göre yapılacak çalışmaların özetlenmesi,
altyapı uygunluk değerlendirmesi , Çalışanlarla ilgili dokümantasyon hazırlığı ve değerlendirmesi, eğitim ve sertifikalandırma çalışmalarının yapılması,
ürün / hizmet sunumu için dokümantasyonların hazırlanması ve uygulamaya alınması,
bulunması gereken alet ve teçhizat değerlendirme,
TSE denetimi öncesi son hazırlıkların gözden geçirilmesi ile denetim organizasyonu ve denetimin tamamlanarak ilgili TSE belgesinin alınması safhalarına kadar siz değerli müşterilerimize hizmet veriyoruz.
Asansör CE ve TSE Belgesi nasıl Alınır?
CE markası, üreticinin AB sağlık, güvenlik ve çevre düzenlemelerini dikkate alarak üretimi gerçekleştirdiğini gösterir. Asansör Yönetmeliği Kapsamında, Asansör montajı yapan firmalar tarafında asansör için CE belgesi almak yasal zorunluluktur.
Asansör bakım, montaj yapmak veya asansör firması kurmak için aşağıdaki asansör firması belgelerinin alınması gerekmektedir.
 
24.06.2015 Asansör İşletme, Bakım ve Periyodik Kontrol Yönetmeliği kapsamında tesis edilen asansör için aylık bakım hizmeti verilmelidir,  bakım ve servis hizmetleri TSE hizmet yeterlilik belgesine sahip servisler tarafından yapılmalıdır. Yetkili servis ile ilgili şartlar: MADDE 14 – (1) Asansör monte edenin bünyesinde kurduğu ve/veya sözleşme imzaladığı her yetkili servisin, TSE Hizmet Yeterlilik Belgesine sahip olması zorunludur. (TS 12255 Yetkili servisler – Asansörler için – Kurallar  TSE HYB hizmet yeterlilik belgesi)
 
Asansör Bakım, arıza, revizyon veya montaj yapan firmaların TSE Belgesi alabilmeleri için öncelikle CE belgesi alması gerekiyor. Asansör Ruhsatı almak içinde ilgili belediyelerce istenen belgelerin başında da CE belgesi gelmektedir.
 
MODÜL H CE BELGESİ İLE RUHSAT ALMAK: CE Belgesi, -ISO 9001 Belgesi, -TSE Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi, Uygunluk Beyanı, Bakım Sözleşmesi,  Malzeme Listesi  ve CE Belgeleri,  Son Kontrol Raporu,  Asansör Uygulama Projeleri, Elektrik/Elektronik Müh. ve Makine Müh. Smm Belgeleri
 
MODÜL G CE BELGESİ İLE RUHSAT ALMAK: CE Belgesi,  TSE Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi, Uygunluk Beyanı, Bakım Sözleşmesi, Malzeme Listesi ve CE Belgeleri, Son Kontrol Raporu, Asansör Uygulama Projeleri.
 
MODÜL B+E VEYA B+D CE BELGESİ İLE RUHSAT ALMAK: CE Belgesi, ISO 9001 Belgesi, TSE Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi, Uygunluk Beyanı, Bakım Sözleşmesi, Malzeme Listesi ve CE Belgeleri, Son Kontrol Raporu, Asansör Uygulama Projeleri,
Dikkat: İstenilen evraklar ilgili belediyeye göre değişmektedir.
Asansör firması belgeleri, asansör firması kurmak, Asansör Ce, TSE belgesi almak istiyorsanız, Asansör Ce, TSE Belgesi nasıl alınır, Asansör Ce, TSE belgesi veren kuruluşlar ve Asansör Ce, TSE belgesi maliyeti konularında firmamızla iletişime geçebilirsiniz.
 
Akdem Kalite Danışmanlık, bünyesinde bulunan uzman mühendisler ve
ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi belgesi nasıl alınır?
1-Yönetim Sistemi belgelendirme çalışmalarında önce firmanın sektörüne ve belgelendirme kapsamı dikkate alınarak ISO 9001:2015 standart maddelerini karşılayan dokümantasyonlar hazırlanmalı, uygulanmalı ve eğitim çalışmaları ile desteklenmelidir.
 
Dokümantasyon ve kayıtlar firmanın hammadde malzeme tedariğinden başlayarak satınalma, planlama, tasarım, üretim, kalite kontrol, satış pazarlama, sevkiyat, teslimat varsa servis hizmeti vb. ilgili tüm süreçleri kapsamalıdır.
 
2-Dokümantasyon ve kayıtlar oluşturularak uygulamalar başladığında iç tetkikler ve YGG yapılarak hazırlıkların son aşamasına gelinmiş olacaktır.
 
Son olarak hazırlıklar gözden geçirilerek kontroller tamamlanır. Müşterimizin de onayladığı prestijli bir belgelendirme kuruluşu ile belgelendirme anlaşması imzalanarak denetim planı yapılır.
 
Belirlenen tarihte denetim gerçekleştirilir, denetimde herhangi bir uygunsuzluk yok ise yaklaşık 1 hafta içerinde Türkak, Dakks, Jas-Anz veya farklı bir akreditasyona sahip belgenin alınması sağlanır.
 
Danışmanlık ve belgelendirme aşamalarının hepsinde müşterilerimize hızlı kaliteli ve uygulanabilir çözümler sunmaya gayret diyoruz..
 
ISO 9001 belgesi almak istiyorsanız, ISO 9001 belgesi nasıl alınır, ISO 9001 belgesi veren kuruluşlar, ISO 9001 belgesi maliyeti, ISO 9001 danışmanlık konularında bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.
 
 
Ürünlerinize tse belgesi almak istiyorsanız, tse belgesi nasıl alınır, tse belgesi veren firmalar ve tse belgesi danışmanlık konularında firmamızla iletişime geçebilirsiniz.
Call Now Button