ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemleri
ISO 9001:2015 Sektörden bağımsız olarak her tür kuruluşu kapsamı içine alan, üretim ve hizmette tutarlı bir çizgiye sahip olabilmek için gerekli yöntemlerin tanımlandığı bir yönetim modelidir.
 
Firmanın organizasyonel yapısından müşterilerinin memnuniyet seviyesine, toplanan verilerin analiz edilmesinden süreçlerin etkin yönetimine, iç denetimlerden ürün tasarımına, satınalmadan satışa kadar pek çok noktada kalite yönetim sistem şartlarını belirler.
 
ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi kurulması için aşağıdaki hizmetleri sunmaktayız:
  • ISO 9001 Standart eğitimi
  • Doküman gözden geçirme
  • Doküman hazırlama
  • Uygulama hizmetleri
  • Kuruluş İçi Denetimler
  • Denetim öncesi hazırlıkların gözden geçirilmesi
  • Sürekli İyileştirme
ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi belgesi nasıl alınır?
1-Yönetim Sistemi belgelendirme çalışmalarında önce firmanın sektörüne ve belgelendirme kapsamı dikkate alınarak ISO 9001:2015 standart maddelerini karşılayan dokümantasyonlar hazırlanmalı, uygulanmalı ve eğitim çalışmaları ile desteklenmelidir.
 
Dokümantasyon ve kayıtlar firmanın hammadde malzeme tedariğinden başlayarak satınalma, planlama, tasarım, üretim, kalite kontrol, satış pazarlama, sevkiyat, teslimat varsa servis hizmeti vb. ilgili tüm süreçleri kapsamalıdır.
 
2-Dokümantasyon ve kayıtlar oluşturularak uygulamalar başladığında iç tetkikler ve YGG yapılarak hazırlıkların son aşamasına gelinmiş olacaktır.
 
Son olarak hazırlıklar gözden geçirilerek kontroller tamamlanır. Müşterimizin de onayladığı prestijli bir belgelendirme kuruluşu ile belgelendirme anlaşması imzalanarak denetim planı yapılır.
 
Belirlenen tarihte denetim gerçekleştirilir, denetimde herhangi bir uygunsuzluk yok ise yaklaşık 1 hafta içerinde Türkak, Dakks, Jas-Anz veya farklı bir akreditasyona sahip belgenin alınması sağlanır.
 
Danışmanlık ve belgelendirme aşamalarının hepsinde müşterilerimize hızlı kaliteli ve uygulanabilir çözümler sunmaya gayret diyoruz..
 
ISO 9001 belgesi almak istiyorsanız, ISO 9001 belgesi nasıl alınır, ISO 9001 belgesi veren kuruluşlar, ISO 9001 belgesi maliyeti, ISO 9001 danışmanlık konularında bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.
 
ISO 9001 Belgesi Nedir?
ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi sektör gözetmeksizin her tür kuruluşu kapsamı içine alan, üretim ve hizmette tutarlı bir çizgiye sahip olabilmek için gerekli yöntemlerin tanımlandığı bir sistematik yönetim modelidir.
 
ISO 9001 belgesi almak istiyorsanız, ISO 9001 belgesi nasıl alınır, ISO 9001 belgesi veren kuruluşlar, ISO 9001 belgesi maliyeti, ISO 9001 danışmanlık konularında bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.
Akdem Kalite Danışmanlık, bünyesinde bulunan uzman mühendisler, başdenetçiler ve prestijli çözüm ortakları ile ISO 9001:2008 Danışmanlık ve Belgelendirme  hizmetleri vermektedir.
 
ISO Belgelendirme Firmaları
ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001, ISO 27001, ISO 22000 gibi kalite yönetim sistemleri belgesi almak için öncelikle ilgili standarda göre gerekli doküman,  eğitim ve uygulama hazırlıklarının yapılmış olması gerekmektedir.
 
Belge alınacak standarda göre gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra bağımsız belgelendirme kuruluşları tarafından denetim yapılarak ilgili belgelerin verilmesi sağlanmaktadır.
 
Akdem Kalite Danışmanlık olarak temsilcisi olduğumuz bağımsız ve prestijli belgelendirme kuruluşları ile belgelendirme hizmetleri verilmektedir.
 
Belgelendirme hizmetleri müşterimiz talebine göre Türkak, Dakks vb. akrediteli belgelendirme yapılmaktadır.
 
Alınacak belgelerin hem yurtiçi hemde yurtdışı işlemlerde kullanılması için TÜRKAK akreditasyonlu belgelendirme öneriyoruz.
 
Türkak Akreditasyonlu belgelendirme çalışmalarında belgelendirme maaliyetinin % 50 si kosgebden hibe destek olarak alınabilmektedir.
 
Iso Belgelendirme konularında ve ISO 9001 belgesi almak istiyorsanız, ISO 9001 belgesi nasıl alınır, ISO 9001 belgesi veren kuruluşlar, ISO 9001 belgesi maliyeti, ISO 9001 danışmanlık, iso belgesi için gerekli evraklar konularında bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.
 
ISO Belgesi İçin Gerekli Evraklar
Başvuru İçin Gerekli Belgeler / Yapılması gereken çalışmalar
1. Firma Kayıtlarında örnekler; Vergi levhası, Faaliyet Belgesi, İmza Sirküleri, Ticaret sicil evrakları, satınalama, satış fatura örnekleri
2. Firma faaliyet kapsamı,
3. Yönetim temsilcisi atanması,
5. Çalışan sayısı, Görev tanımları ve Organizasyon şeması
6. zorunlu prosedürler, firma faaliyet alanları ve süreçleri
7. Kalite politikası, kalite hedefleri
8. Müşteri memnuniyet çalışmaları,
9. Onaylanmış tedarikçi performansları,
10. Üretim, üretime hazırlık, kalite kontrol, depolama ve sevkıyat prosesleri
11. Kalibrasyon raporları
12. Makine listeleri, bakım planları ve bakım kayırları
 
ISO 9001:2015 belgesi almak istiyorsanız; ISO 9001 belgesi nasıl alınır, iso 9001 belgesi veren firmalar istanbul,  ISO 9001 belgesi veren kuruluşlar, ISO 9001 belgesi maliyeti, ISO 9001 danışmanlık konularında bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.
 
Akdem Kalite Danışmanlık, bünyesinde bulunan uzman mühendisler, başdenetçiler ve prestijli çözüm ortakları ile ISO 9001:2015 Danışmanlık ve Belgelendirme  hizmetleri vermektedir.
Call Now Button