AGREGA CE BELGESİ
Agrega CE İşareti Nedir, CE İşareti, Yapı malzemelerinin piyasaya arzında zorunlu olan bir işarettir ve malzemeye, malzemenin ambalajına veya malzemeye ait ticari belgelere iliştirilerek kullanılır.
Agregalar CE işaretlemesi için Yapı Malzemeleri Direktifi (89/106/EEC) kapsamında Sistem 2+ Uygunluk Değerlendirme Sistemine göre belgelendirilir.
 
CE İşareti Hangi Malzemeler İçin Zorunludur
Yönetmelikte CE İşaretine tabi yapı malzemeleri, bina ve diğer inşaat mühendisliği işlerini içeren yapı işlerinde kalıcı olarak kullanılan ürünler olarak tanımlanmaktadır.
 
Agrega CE Belgesi için Gerekli Şartlar
Agregalar, ilgili standard kapsamında “Fabrika Üretim Kontrol Belgesine” tabidir. Sistem 2+ Uygunluk Teyit Sistemine göre belgelendirme yapılır. Üreticinin ilgili Agrega Standardı kapsamında kuracağı Fabrika Üretim Kontrol Sistemi, Onaylanmış Kuruluş tarafından İlk Sistem denetimine tabi tutulur.
Eğer tesisin uygunsuzluğu yoksa veya tespit edilen uygunsuzluklar belirtilen sürede giderilmiş ve İlk Tip Deney sonuçları uygun ise o Agrega Tesisi için “Fabrika Üretim Kontrol Belgesi” düzenlenir. Düzenlenen Fabrika Üretim Kontrol Belgesi üç yıl geçerlilik süresine sahiptir ve yılda bir Fabrika Üretim Kontrolü Gözetim denetiminden geçirilir.
Ürünlerinize Ce belgesi almak istiyorsanız, CE Belgesi nasıl alınır, ce belgesi veren kuruluşlar ve ce belgesi maliyeti konularında firmamızla iletişime geçebilirsiniz.
 
Akdem Kalite Danışmanlık, bünyesinde bulunan uzman mühendisler ve çözüm ortakları ile CE Belgesi alınması konusunda hizmet vermektedir.
Call Now Button